Olga Golubovskaya: "З сумом змушена констатувати, що препаратів для лікування..."

Olga Golubovskaya в facebook:

З сумом змушена констатувати, що препаратів для лікування гепатитів немає не тільки в переліку закупівель 2017 року, а немає ще в регіонах В РАМКАХ ЗАКУПІВЕЛЬ 2016 РОКУ! Оскільки я була основним ініціатором, розробником та виконавцем державної програми по вірусним гепатитам в нашій країні, неодноразово приймала участь в заходах ВООЗ по розробці Глобальної стратегії елімінаціі вірусних гепатитів в Европі маю повне моральне право запитати - ТАК ХТО ВБИВЦІ Хто винен в тому, що ... є вже хворі, які не дочекались необхідного їм лікування Я сама була прихильником закупівель через міжнародні організації, але такого безладу ще не було ніколи. Тому я дуже вдячна Альянсу громадського здоровя за те, що завдяки їх активності ми маємо чим лікувати хоча б частину тих хворих, які знаходяться на крок від смерті. Прийміть найщиріші слова вдячності від усіх наших хворих та лікарів, які безпосередньо щоденно відчувають цей біль, тривогу та відчай. Об этом сообщает life72.in.ua со ссылкой на СМИ.

Препаратів для лікування туберкульозу та вірусних гепатитів НЕМАЄ поки що у затвердженому днями урядовому переліку лікарських засобів та медичних виробів, як ... і закуповуються на підставі угод договорів щодо закупівлі із спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі за напрямами використання бюджетних коштів у 2017 році за бюджетною програмою 2301400 Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру! Нагадуємо, що державних програм з ТБ та гепатитів також немає обидві закінчилися у 2016 році, що може вкрай негативно вплинути на перспективи подальшого забезпечення ліками з державного бюджету!

UPD Отримали оперативний коментар щодо ситуації від Центр громадського здоровя МОЗ України

За результатами міжнародної місії ВООЗ, Україна отримала рекомендації щодо доцільності переходу на міжнародний підхід у розрахунку потреби ПТП з використанням сучасної системи моніторингу та управління протитуберкульозними препаратами Quan-TB.

З 3 по 7 липня відбувся візит до України представників Глобального лікарського фонду та напрацьовані попередній алгоритм нової методики розрахунку ПТП. Наразі триває процес погодження з міжнародними експертами та підготовка проекту Наказу МОЗ України, який затвердить новий алгоритм розрахунку.

Реалізація всіх етапів впровадження нової методики орієнтовно займе 1,5-2 місяці діяльність робочої групи та погодження з міжнародними експертами, підготовка наказу МОЗ України, проведення навчання регіональних фахівців, проведення збору заявок на закупівлю.

Разом з тим, необхідно зазначити, що відтермінування подачі заявки на закупівлю ПТП за кошти Державного бюджету на 2017 рік не несе в собі ризиків переривання лікування пацієнтів, хворих на туберкульоз, оскільки регіони найближчим часом отримають препарати, закуплені за кошти Державного бюджету на 2016 рік та будуть повністю забезпечені необхідними препаратами.

Альянс громадського здоровя Alliance for Public Health вітає рішення МОЗ про перехід на сучасну методику розрахунку ПТП, що дозволить не тільки розрахувати потребу у препаратах, але й використовувати новий інструмент Quan-TB для проведення аналізу використання ПТП, здійснення моніторингу залишків тощо. Щиро сподіваємося, що це не вплине негативно на терміни та обсяги наступних закупівель та безперервність життєво-важливого лікування!

ПЕРЕЛІК https//docs.google.com/viewer

ТОП новости

Вход

Меню пользователя